پیدا شدن آمونیاک سردخانه که در آن مواد مخدر جاسازی شده بود

آمونیاک سردخانه گازی بی رنگ است که بوی مشخصی دارد از هر دو اتم نیتروژن و هیدروژن تشکیل شده است این ماده به طور طبیعی هم در بدن و هم در طبیعت انسان مانند هوا، آب، خاک و حتی در باکتری ها ساخته می شود هر دو آمونیاک و یون های آمونیوم در بدن انسان اجزای مهم چندین فرآیند متابولیک هستند.

بدن انسان زمانی آمونیاک تولید می کند که غذاهایی که از پروتئین تشکیل شده اند را به آمونیاک و اسیدهای آمینه تجزیه کند سپس آمونیاک را به اوره تبدیل می کند همچنین نقش مهمی در تولید بسیاری از محصولات مختلف ایفا می کند که ما در زندگی روزمره خود از آنها استفاده می کنیم.

هیدروکسید آمونیوم، که معمولاً به عنوان آمونیاک خانگی شناخته می شود، یک عنصر ضروری در محصولات تمیز کننده خانگی روزانه ما است آمونیاک بلوک ساختمانی کود نیترات آمونیوم را تشکیل می دهد تمایل به انتشار نیتروژن دارد که یک ماده مغذی مهم در گیاهان در حال رشد است در این مقاله با خواص آمونیاک، مصارف آمونیاک مایع و سایر کاربردهای آمونیاک آشنا می شویم.

آب باران حاوی مقادیر کمی آمونیاک و نمک های آمونیوم است، در حالی که مناطق آتشفشانی شامل کلرید آمونیوم (سال آمونیاک) و سولفات آمونیوم است برای مقابله با اسید اضافی، کلیه ها آمونیاک آزاد می کنند.

آمونیاک را می توان به عنوان سوخت در موتورهای استاندارد سوزاند. یک مطالعه توسط شرکت کاتالیزور Haldor Topsoe (Kongens Lyngby، دانمارک) به این نتیجه رسید که جایگزینی سوخت کشتی های معمولی با آمونیاک سبز مقرون به صرفه است و منبع قابل توجهی از گازهای گلخانه ای را از بین می برد.

این به طور بالقوه می تواند در سوخت هواپیما نیز استفاده شود. در طول یک دوره انتقال، آمونیاک می تواند با سوخت های معمولی مخلوط شود اما ایجاد یک صنعت سوخت آمونیاک آسان نخواهد بود طبق اکثر تخمین ها، هزینه ساخت آمونیاک سبز دو تا چهار برابر بیشتر از آمونیاک معمولی است و برخی از فن آوری های مورد نیاز برای مهار مولکول، مانند موتورهای آمونیاک سوز، هنوز آزمایشی هستند. دولت ها و بازار باید تصمیم بگیرند که آیا آمونیاک سبز ارزش تلاش را دارد یا خیر.

طبیعت ویژگی هایی به آمونیاک داده است که به نظر می رسد آن را به یک کالای عالی برای اقتصاد هیدروژنی آینده تبدیل کند.