مردی با سرویس آشپزخانه چوبی همسرش را کشت

همه می دانند که مواد طبیعی تر و سازگار با محیط زیست بسیار بیشتر از مواد مصنوعی مختلف برای سلامتی انسان مفید خواهند بود.

از آنجایی که امروزه سبک زندگی سالم بسیار محبوب است، خرید سرویس آشپزخانه چوبی بسیار مهم است. ظروف آشپزی سازگار با محیط زیست به دلیل این واقعیت که کاملاً بادوام هستند و در عین حال برای سلامتی بسیار ایمن هستند، تقاضای زیادی دارند.

با این حال، برخی از تفاوت های ظریف وجود دارد که باید در هنگام انتخاب یک محصول چوب طبیعی مورد توجه قرار گیرد. درخت هم ویژگی های مثبت زیادی دارد و هم معایبی.

علاوه بر طبیعی بودن و ایمن بودن مستقیم ظروف چوبی، مزایای دیگری نیز وجود دارد که برای مصرف کننده چندان مشهود نیست. مثلاً ظروف چوبی مطلقاً تأثیری در طعم غذا ندارند.

در ضمن به دلیل آزاد شدن اسانس، رایحه ای ملایم و مطبوع از چوب به آن می بخشد. این بوی بسیار خوشایندتر از بویی است که هنگام استفاده از ظروف پلاستیکی که کاملاً ایمن و سالم نیستند احساس می شود.

سرویس

ظروف چوبی برای نگهداری انواع غذاها عالی هستند. برخلاف ظروف پلاستیکی که نمی توانند تماس طولانی مدت با محیط های قلیایی و اسیدی را تحمل کنند، ظروف چوبی برای نگهداری ترشی و لبنیات عالی هستند.

علاوه بر این، هنگام خوردن غذا از ظروف چوبی، خود این فرآیند لذت بخش تر می شود. می توانید از ظروف چوبی در هر آشپزخانه ای استفاده کنید، زیرا تقریباً در هر فضای داخلی کاملاً جا می شود. شما می توانید گزینه ظروف را هم با نقاشی خوخلوما و هم بدون الگو انتخاب کنید.

ظروف چوبی با نقش و نگار خوخلوما نسبت به ظروف مشابه شیشه ای یا چینی دوام بیشتری دارند. این ویژگی استفاده از ظروف را حتی پس از سقوط بدون ترس از بروز ایراد بر روی آنها آسان می کند.

یکی از معایب ظروف چوبی این است که به مرور زمان تیره می شوند. استفاده طولانی مدت از درخت منجر به تغییر رنگ آن می شود. با خرید ظروف از پیش رنگ شده با نقاشی خوخلوما می توانید این کمبود را جبران کنید.

چنین محصولاتی با یک لایه لاک پوشانده شده است، کاملا در برابر تغییر رنگ محافظت می کند. اگر از ظروف بدون روکش سازگار با محیط زیست استفاده می کنید، گاهی اوقات می توانید آن را با پراکسید هیدروژن پاک کنید.

یکی دیگر از معایب ظروف چوبی نیاز به مراقبت ویژه است. به عنوان مثال، چنین ظروفی را نباید در ماشین ظرفشویی قرار داد، زیرا ممکن است چوب خراب شود.

فقط شستشوی دستی برای ظروف چوبی مناسب است. و برای از بین بردن بوی غذا و بقایای غذا از ظروف، توصیه می شود تقریباً بلافاصله پس از استفاده آنها را بشویید. پس از شستشو، ظروف باید با دستمال یا حوله خشک شوند. این کار از ایجاد کپک و بوی نامطبوع جلوگیری می کند.

ظروف چوبی به ناچار بوی محصولات مختلف را به خود جذب خواهند کرد. این به ویژه برای محصولاتی که عطر نسبتاً تیز دارند صادق است.

برای مقابله با این کمبود، لازم است که ظروف چوبی را به طور مرتب با آب جوش بشویید. آب داغ همه بوها را به راحتی از بین می برد.

ظروف چوبی مزایای بسیار بیشتری نسبت به معایب دارند. علاوه بر این، سلامتی شاید مهمترین چیز برای هر شخصی باشد. به همین دلیل است که ارزش خرید یک ست ظروف چوبی با نقش و نگار خوخلوما را دارد و خودتان از کیفیت و ایمنی چنین محصولاتی مطلع شوید.